wtorek, 28 października 2008

Dobór biżuterii do figury


Kilka rad jak dobrać biżuterię, aby odwrócić uwagę od niedociągnięć natury:
(na podstawie uwag stylistów Avanti)

- krótka szyja


Należy wybrać delikatny naszyjnik, który nie będzie jej przytłaczał lub długie korale, które optycznie wydłużą szyję. Należy stanowczo unikać ozdób typu “obroża”, ponieważ jeszcze bardziej skrócą szyję. Decydując się na kolczyki, wybierz długie zwisające, poprawią optycznie proporcje sylwetki oraz wydłużą krótką szyję. Stanowcza wystrzegaj się kolczyków typu ‘Kropla”, “koła”. Pamiętaj też, że brak ozdoby na uchu skupia uwagę na krótkiej szyi.


- drobna, filigranowa sylwetka


Odpowiedni będzie zwracający wisiorek na łańcuszku, lub drobne korale. Nie powinnaś nosić ciężkich korali, masywnych wisiorów i długich naszyjników gdyż przytłoczą one drobną sylwetkę. Równie dobrze prezentują się duże, ale niezbyt masywne kolczyki - ażurowe lub podłużne i cienkie.


- masywna sylwetka


Niskie Panie o pełnych kształtach, powinny zrezygnować z nadmiernie rzucającej się w oczy biżuterii. Dyskretne kolczyki lub klipsy, łańcuszek z subtelnym wisiorkiem, cienka bransoletka, będą odpowiednie dla tego typu sylwetki. W przeciwieństwie niskich Pań, wysokie Panie przy kości, mogą pozwolić sobie na ekstrawagancję. Odpowiednia będzie duża i masywna biżuteria, wyszukane wzory i kształty. Bez obawy o narażenie się na śmieszność, można zakładać szerokie bransoletki, dużej średnicy kolczyki - koła, masywne wisiory, a nawet kilka sznurów korali. Oczywiście, pamiętajmy o umiarze - nie wszystko naraz.


- obfity biust


By odwrócić uwagę od zbyt wydatnego biustu, należy zakładać naszyjniki lub korale, od szyi do połowy mostka). Warto wystrzegać się długich sznurów korali czy wisiorów, które dodatkowo eksponowałyby biust.


- masywne ramiona

Unikajmy szerokich bransoletek, zarówno tych na przegubie dłoni jak i tych na górnej części ramienia, ponieważ z pewnością jeszcze bardziej wyeksponują masywną budowę ramion. Najodpowiedniejsza będzie, cienka i subtelna bransoletka podkreślająca najładniejszą i najsmuklejszą część ręki, czyli przegub dłoni. Odwróci uwagę od masywnych ramion

- Twarz okrągła

W celu optycznego wyszczuplenia twarzy należy unikać kolczyków okrągłych oraz kul, a także rozłożystych form. Najlepiej wybrać kolczyki długie, proste, liniowe np. na bazie łańcuszka, kolczyki z wielu linek jubilerskich (tzw. miotełki, gałązki) oraz wszelkie wąskie kolczyki.

- Twarz kwadratowa (z silnie zarysowaną żuchwą)

Aby złagodzić rysy i zmiękczyć ostre krawędzie oraz wydłużyć twarz optycznie unikaj kolczyków w kształcie prostokątów, kostek i ostrych kątów. Wybierz kolczyki okrągłe, kuliste, w kształcie łez lub owali, a także długie i wąskie np. z obłymi elementami.

- Twarz trójkątna (ze spiczastym podbródkiem)

W celu poprawienia proporcji twarzy i odwrócenia uwagi od podbródka unikaj kolczyków szerokich przy uchu i wąskich przy brodzie. Wybierz okrągłe, kuliste lub owalne formy, a także kolczyki typu "żyrandolki" (węższe u góry, szersze u dołu), możesz także nosić rozłożyste miotełki, które poszerzają dolną część twarzy.

- Twarz owalna

Jeśli masz twarz owalną- jesteś szczęściarą, bo ten kształt twarzy nie boi się nawet najbardziej ekstrawaganckich kolczyków.

Brak komentarzy: